Зараз ранок. Я тримаю в руках чашку кави, поки пишу ці рядки. Чашку кави, яку я готую щодня, коли інші розходяться. Дістаю своє прозоре горнятко, спостерігаючи за коричневою рідиною у всіх її відтінках, за тим, як вона змішується з теплим молоком зверху… Потім я піду на роботу, на зустріч, і нам усім знову подадуть каву, хоча й з автомата. З цукром чи чорну – це залежить від людини. Потім я поїду на зустріч з новим діловим партнером в готель в центрі міста. Замовлю капучино з молочною пінкою і фігуркою у вигляді серця – якраз для посту в Інстаграмі. Повернувшись, я пообідаю з колегами і замовлю каву з молоком, хоча італійці категорично проти того, щоб пити каву з молоком після обіду. І на цьому моя щоденна кавова рутина майже завершена. Можливо, я вип’ю ще одну після обіду, якщо випадково зустрінуся з другом, або якщо мені знадобиться додаткова енергія, щоб не заснути принаймні до 10 вечора.
Кава є частиною нашої культури, частиною наших зустрічей, пліток, даючи нам можливість почати розмову, а також завершити прийом їжі. Вона дарує нам щастя, але також змушує нас втрачати воду, вітаміни та мінерали. Вона заряджає нас адреналіном, але також позбавляє нас енергії та сну.
Все хороше колись закінчується. Наприклад, коли приходять результати аналізів. Коли нам ставлять діагноз «підвищений тиск». За таких обставин легше сказати «НІ» своїм шкідливим звичкам. Але це «НІ», яке надходить від лікаря або результату тесту, є менш надійним, ніж те «НІ», яке ми говоримо собі.
Оскільки я сама борюся зі шкідливою звичкою, яка, як я знаю, шкодить моєму тілу і розуму, я поставила собі кілька запитань.
Коли я можу почати зменшувати кількість випитих за день чашок кави? Коли я буду до цього готова, і вже точно не тоді, коли мене закликає до цього мій друг або я прочитаю про це в блозі.
Як я можу зменшити кількість випитих за день чашок кави? Для початку варто почати спостерігати за тим, за яких обставин я замовляю каву сама, а коли мені її замовляють інші. Сказати другу «НІ» насправді досить просто: «Дякую, я не хочу сьогодні кави. Я б краще випив чаю».
Як ввічливо відмовити начальнику, який запрошує вас на зустріч за чашкою кави? І для цього теж є просте рішення: «Дякую за запрошення, із задоволенням прийду, але краще вип’ю склянку лимонаду».
Вживання кави – це звичка, від якої не можна відмовитися в одну мить. Зменшення щоденного споживання кави може призвести до появи симптомів відміни, таких як втома, головний біль, біль у м’язах. Симптоми можуть тривати кілька тижнів поспіль.
І найскладніші питання я залишила наостанок.
Чим можна замінити те тепле відчуття, яке я отримую від запаху і смаку кави? Наш організм найкраще реагує на сон. Сон допомагає відчувати себе відпочившим, а не просто хапатися за чашку кави, коли ви відчуваєте втому. Ви можете замінити каву більшою кількістю води або інших рідин, які є менш шкідливими для організму, наприклад, імбирним або м’ятним чаєм, хоча зелений чай також є непоганою заміною.
Сказати «НІ» щоденному споживанню кави – це справжній виклик для розуму і тіла. Зменшення споживання кави може призвести до кращої якості сну, кращої концентрації уваги та ясності, а також може допомогти вам відчувати себе менш напруженим.
Іноді «НІ» може бути дуже надійним і досить чітким, іноді більш м’яким і також трохи нестабільним. Воно може бути 100% або лише 60%.
Біль — це неприємність.
Навіщо чекати поки біль стане нестерпним?
Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!
Детальніше КупитиДізнайтеся, як вміння казати «НІ» може допомогти покращити загальний стан вашого благополуччя.
Слово «НІ» має більший вплив на ваше фізичне та психічне здоров’я, ніж ви думаєте.
Дізнайтеся, чому важливо частіше казати слово «НІ» і не почуватися при цьому винним.