Знову настав цей період місяця. Весь тиждень я відчувала стрес, гормони вирують, організм робить свою справу. Я відчуваю все, що відбувається в моєму тілі, відчуваю напругу, дискомфорт, тривогу, часом страждаю і думаю, чому це продовжує відбуватися зі мною щомісяця. Біль у тілі, який з’являється в перший день місячних, починає минати на третій день або коли я приймаю знеболювальне, яке, на жаль, не завжди допомагає.
Після консультації з моїм гінекологом я все зрозуміла – потрібно вчасно приймати знеболювальний препарат. Коли я вперше відчуваю біль, тобто коли щось відрізняється від звичного для мене стану до і після місячних. Коли тіло напружується, а біль розвивається від дискомфорту, як піанісимо в музиці до крещендо, поки не стане сильним у вигляді фортіссімо. Я згадую пораду свого гінеколога і їду додому. Але наприкінці місяця в моєму організмі знову починається звична рутина. Починає звучати перша частина симфонії, без можливості її оркеструвати чи диктувати темп. Напруга, дратівливість, біль внизу живота, що супроводжується головним болем, навалом негативних думок і болю … і тільки тоді я приймаю знеболююче.
Любов до свого тіла подібна любові до музики
Як диригент активно веде професійних музикантів через мажорні та мінорні тональності, через діезні та бемольні ноти до самого кінця, так і ми можемо піклуватися про своє тіло. Саме ми найкраще знаємо своє тіло, кожну ноту композиції. Тому що ми любимо себе і прислухаємося до свого тіла, чи знаходиться воно в стані рівноваги і грає м’яку мелодію, чи рок або фанкову мелодію, яка змушує нас посміхатися.
Зміна звичок
- Насправді, нам потрібно не так вже й багато слів, щоб змінити свої звички. Нам не потрібно, щоб інші люди говорили нам, що робити, і змушували нас відчувати себе винними. Можливо, їх підтримка потрібна нам лише тоді, коли наша власна внутрішня мотивація починає згасати. Достатньо, якщо вони скажуть: «У тебе залишився один день до місячних, чи не так? Ти ж пам’ятаєш, що потрібно робити, щоб не допустити розвитку болю?»
- Коли ми хочемо змінити свою поведінку, нам не потрібно виправдовуватися або давати пояснення. Коли ви вирішили сказати «НІ» болю, який супроводжує менструацію, ви сказали це «НІ» дуже чітко і однозначно. Ви можете сказати: «Я не хочу відчувати такий біль, який я відчувала минулого місяця. Я не хочу втрачати контроль над собою і хотіла б займатися своїми звичайними справами, навіть коли почуваюся найгірше».
- Слова не так важливі, як дії, коли йдеться про кроки, які приведуть вас до бажаних змін. На початку, коли ви ще звикаєте до змін, зробіть собі нагадування про прийом знеболюючого препарату. Коли менструація закінчиться, проаналізуйте її і подивіться, чи допомогло вам вчасне приймання знеболюючого препарату і чи полегшило вам ці важкі дні, чи ви взагалі не помітили жодних змін.
- На шляху до змін найбільшим мотиватором є досвід. Будь-який досвід, хороший чи поганий, – це інформація, на основі якої ви можете змінити свою поведінку, адаптувати її або навіть повністю відпустити. Якщо прийом знеболюючого препарату не дав бажаного ефекту, тобто біль продовжує наростати, можна ще більше адаптувати свою поведінку і прийняти його ще раніше. Але якщо прийом знеболюючого препарату в перший день менструації допоміг вам і полегшив біль, можна повторити те ж саме і в наступному місяці.
Будьмо активними гравцями у власному житті та візьмемо диригентську паличку у власні руки, щоб наш організм міг зіграти найпрекраснішу симфонію нашого життя. Наскільки добре буде зіграна ця симфонія, залежить виключно від вас.
Біль — це неприємність.
Навіщо чекати поки біль стане нестерпним?
Налгезін® — Скажи болю “НІ” вчасно!
Детальніше КупитиДізнайтеся, як вміння казати «НІ» може допомогти покращити загальний стан вашого благополуччя.
Слово «НІ» має більший вплив на ваше фізичне та психічне здоров’я, ніж ви думаєте.
Дізнайтеся, чому важливо частіше казати слово «НІ» і не почуватися при цьому винним.